Филолошко-уметнички факултет
youtubefacebooklinkedininstagram

Универзитет у Крагујевцу расписао је Конкурс за графичко решење визуелног идентитета Универзитета у Крагујевцу намењен студентима и дипломцима графичког дизајна са Фиолошко-уметничког факултета, са намером да студентима и дипломцима са Универзитета у Крагујевцу пружи прилику да учествују у креирању визуелног идентитета Универзитета.

Заинтересовани кандидати приликом пријаве на конкурс треба да креирају оригинално графичко решење за брошуру Универзитета, а аутор најбољег графичког решења биће ангажован на изради визуелног идентитета Универзитета. 

Конкурс ће бити отворен до 25. марта 2020. године.

Више информација о Конкурсу можете наћи у прилогу.

ЕРАЗМУС+ КЉУЧНА АКТИВНОСТ 1: Пројекти за индивидуалну мобилност у сврху учења и стицања нових вештина финансирани из средстава ЕУ (КА103 пројекти у области високог образовања у којима учествују програмске земље)

У складу са потписаним Уговором о додели наменских бесповратних средстава између Универзитета у Крагујевцу и Фондације Темпус, Универзитет у Крагујевцу расписује Конкурс за стипендирану мобилност студената у сврху учења у оквиру Еразмус+ програма.

На конкурс се могу пријавити студенти свих нивоа академских студија свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу и то за студентску размену у сврху учења у минималном трајању од 3, а максималном трајању од 5 месеци.


ЛИСТА ПОТРЕБНИХ ДОКУМЕНАТА ЗА ПРИЈАВУ - СТУДЕНТИ

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВА: 23. март 2020. године

Важне напомене:

  1. Студентска размена у сврху учења реализоваће се у зимском семестру академске 2020/21. године.
     
  2. Листу универзитета за које можете да се пријавите за размену погледајте ОВДЕ.
     
  3. Студенти имају право пријаве на максимум два универзитета. У пријавном формулару је то дефинисано као први и други избор.  У том случају студент је у обавези да достави мотивационо писмо и уговор о учењу за обе изабране институције. Студент може бити одабран за стипендију само за једну од две достављене пријаве.
     
  4. Приликом припреме предлога уговора о учењу студент даје предлог предмета које би слушао и полагао током мобилности (у збиру између 20 и 30 ЕСПБ). Приликом попуњавања предлога Уговора студент је у обавези да консултује Еразмус+ координатора на свом факултету. Контакт подаци свих Еразмус+ координатора на Универзитета у Крагујевцу  доступни су на сајту Универзитета.
     
  5. Уколико не поседујете званичан сертификат о познавању енглеског језика и/или језика на коме ће бити реализована мобилност, потврду може издати и предметни наставник или школа страних језика. Молимо преузмите форму.
     
  6. По завршетку конкурса, Одељење за међународну сарадњу Универзитета у Крагујевцу врши техничку проверу достављене документације. Комисија за реализацију програма мобилности студената Универзитета у Крагујевцу врши академску процену свих пријава у складу са Правилима и условима за евалуацију и селекцију студената, наставног и ненаставног кадра Универзитета у Крагујевцу за мобилност у оквиру Еразмус+ програма и прави коначну ранг листу пријављених кандидата. Ранг листе се у виду номинације достављају партнерским институцијама које доносе коначну одлуку о селекцији кандидата. Сви селектовани кандидати ће путем е-поште добити смернице и информације о даљим корацима који се тичу реализације размене.
     
  7. Пријаве које нису достављене до наведеног рока и/или су непотпуне неће бити узете у разматрање.

                 Информације о стипендији и студијском боравку и додатне напомене

 

Земља у којој се реализује мобилност

Месечни износ стипендије

ГРУПА 1
Програмске земље са вишим трошковима живота

Данска, Финска, Исланд, Ирска, Луксембург, Шведска, УК, Лихтенштајн, Норвешка

520 ЕУР

ГРУПА 2
Програмске земље са средњим трошковима живота

Аустрија, Белгија, Немачка, Француска, Италија, Грчка, Шпанија, Кипар, Холандија, Малта, Португал

520 ЕУР

ГРУПА 3
Програмске земље са нижим трошковима живота

Бугарска, Хрватска, Чешка, Естонија, Летонија,Литванија, Мађарска, Пољска, Румунија, Словачка, Словенија, Северна Македонија, Турска, Србија

470 ЕУР

  • Здравствено осигурање: Трошак обавезног здравственог осигурања у току трајања мобилности није покривен стипендијом у оквиру програма Еразмус+ КА103. Сви селектовани кандидати су у обавези да самостално обезбеде одговарајуће здравствено осигурање.
     
  • Путни трошкови нису покривени Еразмус+ КА103 програмом. Селектовани студенти самостално организују пут и сносе трошкове путовања.
     
  • Студенти који су у неповољном социо-економском положају имаће право на додатак у износу од 200 евра  месечно. Услове за испуњење ове ставке погледајте ОВДЕСамо селектовани студенти, који испуњавају услове, прикупљаће неопходна документа.
     
  • Уколико је селектовани кандидат  студент са инвалидитетом, студент може остварити право на рефундацију прихватљивих стварних трошкова насталих током периода мобилности, и то подношењем додатне документације. Више информација погледајте ОВДЕ.
     
  • Jезичка подршка (Online Linguistic support - OLS): OLS је портал за тестирање језичких способности селектованих студената за Еразмус+ мобилност у сврху студирања или стручне праксе на партнерским универзитетима из програмских земаља и за похађање курса језика током периода мобилности. Више о порталу можете видети овде.

Конкурс за пријаву студената за мобилност у сврху учења отворен је

од 21. фебруара до 23. марта 2020.

Сва документа можете послати електронским путем на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Пријавну документацију можете донети и лично у Ректорат (2. спрат) радним данима од 09:00 до 15:00 часова.

Уколико имате питања, можете нас контактирати путем мејла: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.


Молимо све кандидате да испоштују техничке елементе за достављање пријаве.

Канцеларија за младе у Крагујевцу у сарадњи са Филолошко-уметничким факултетом у наредном периоду реализује бесплатну припремну наставу српског језика и књижевности за полагање мале матуре. Циљ радионице је да се ученици што боље припреме за предстојећи пријемни испит и упишу жељене школе.

Позивају се студенти српског језика и књижевности Филолошко-уметничког факултета да се пријаве за студентску праксу која би подразумевала организовање и држање припремне наставе из српског језика и књижевности, у терминима који ће бити усклађени са обавезама студената, али и ученика у школи. Сав материјал који је потребан за наставу биће обезбеђен, а на крају радионице студенти добијају захвалнице Града Крагујевца, потврду да су учествовали и допринели раду Канцеларије за младе, као и друге бенефите.

Заинтересовани кандидати могу се пријавити до 2. марта 2020. слањем попуњене пријаве на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

 

Пријава

У уторак, 25. фебруара 2020. у Контакт галерији СКЦ-а Крагујевац са почетком у 20 часова биће отворена изложба дизајна ентеријера и архитектонских склопова ауторки: др Јелене В. Атанасијевић, мр Сање Дрвенице и др ум. Иване Павловић. Изложбу ће отворити Душан Соковић, архитекта.

,,Архитектонски склоп представља вештину визуелне комуникације између аутора-пројектанта и корисника простора кроз јединство различитих функционалних, конструктивних и технолошких система подцелина дефинисаних јединственим концептом. Дизајн ентеријера је саставни део архитектонског склопа на свим нивоима композиције и представља заокружену репрезентативну целину форме. Узрочно-последична повезаност целокупног система архитектонског израза кванитативно и квалитативно се трансформише у јединствни уметнички дизајн са високим естетским критеријума.
Аутори приказаних различитих решења склопова указују на примену стандардизације решења уз дефинисање јасних пројектантских принципа и модула. Дизајн подсклопова ентеријера и екстеријера третиран је кроз примену тројства светла, материјала и форме у дефинисању и дипозицији архитектонских елемената. Уочљива је и примена вертикалне сеграгације у дефинисању просторних елемената подсклопова, како би се постигла интегрална компактност композиционог решења и велике форме у дискурсу дизајна простора, као противтежу конзумеристичком дизајнерском дискурсу. Познавање елемената форме, праформе, архитектонских детаља кроз анализе и студије истраживања, аутори су поставили просторне концепте који се могу сагледавати, упоређивати и развијати кроз саму флуктуацију простора корисника." - Др Јелене В. Атанасијевић

 

arh cover sajt

 

Добро дошли!