Филолошко-уметнички факултет
youtubefacebooklinkedininstagram

Обавештавамо вас о отвореном позиву за финансирање пројеката у оквиру европског пројекта „MUSAE - Bringing together artists and companies to address future challenges in food domain“. Позив је отворен за 11 техничких решења, чији је буџет 880.000 евра (по појединачном пројекту 80.000 евра), а где је условом конкурса осигурано да и Србија као земља у развоју има најмање 1 пројекат финансиран кроз овај оквир. Циљ позива је да омогући уметницима и фирмама да заједнички дођу до иновативних техничких решења у доменима хране и технологије. Према правилима позива, једна компанија и један уметник/уметница чине пројектни тим који заједно подноси апликацију.

Електротехнички факултет, као партнер на пројекту МУСАЕ, пружа подршку у процесу апликације и касније током трајања пројекта. Као први корак, организује се радионица 19. априла на којој ће се говорити о детаљима отвореног позива и процесу подношења апликације, о чему се можете прелиминарно информисати преко наменске интернет странице отвореног позива за финансирање иновација у оквиру пројекта МУСАЕ - https://musae.starts.eu/musae/calls-2nd-open-call/. Радионица ће бити одржана у Привредној комори Србије, Ресавска 13-15, сала 2 у приземљу, 19. априла са почетком у 10:00 часова.

Потребно је а ваше присуство на радионици потврдите попуњавањем формулара:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfD84V-nl4eKyX5uYbH7c4aiHJir6hWXSmTlW6kIU3dOXxu9Q/viewform?usp=sf_link

 

Агенда

Објављен нови број часописа Музички талас коли издају Филолошко-уметнички факултет у Крагујевцу и издавачка кућа CLIO из Београда. Часопис Музички талас, који се бави теоријом и естетиком музике у контексту интердисциплинарних промишљања веза музике и других уметности. Од 2022. године, ресорно Министарство категорише часопис као М52 (истакнути национални часопис).

Привредна комора Србије као суорганизатор 37. Comtrade Београдског маратона расписује конкурс за Еко волонтере потребне за реализацију Маратонског Ploging изазова. Београдски маратон, као престижно и најмасовније спортско такмичење у Србији, биће одржан у недељу 28. априла 2024. године уз учешће рекордних 13.000 спортиста из 70 земаља, као и две хиљаде људи задужених за организацију.

Траже се волонтере који су посвећени заштити животне средине, имају тимски дух и спремни су да помогну у чишћењу града. Еко волонтери биће ангажовани током одржавања маратона, у периоду од 8 до 16 часова као подршка учесницима Ploging изазова, у прикупљању амбалажног отпада у џакове, за евидентирање резултата Еко дружина и комуникацију у Еко штабу. Организатор ће обезбедити мајице, освежење, и захвалнице, као и одговарајућу новчану награду у складу са индивидуалним доприносом волонтера.

Позивају се заинтересовани да се пријаве до петка, 19. априла у поноћ овде.

Кандидати који уђу у ужи избор биће позвани на интервју у понедељак, 22.04.2024. у просторијама ПКС или 23.04.2024. онлајн.

Више информација о Маратонском Плогинг изазову можете пронаћи на линку.

Контакт особа за додатне информације је Ивана Путник, виши саветник за циркуларну економију ПКС: 0668751158, Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Pozivno pismo Maratonski Ploging izazov page 0001

Иновациони инкубатор Универзитета у Крагујевцу (ИИУК) у партнерству са Научно технолошким парком Чачак (НТП Чачак) и у сарадњи са другим актерима из Иновационе заједнице Шумадије и Западне Србије започињу реализацију Програма подршке наставницима и истраживачима за развој и комерцијализацију иновација. Програм се реализује захваљујући подршци  Министарства науке, технолошког развоја и иновација (НИТРА).

Текст јавног позива са комплетним информацијама можете наћи на овом линку.

Циљ Програма је да се препознају и подрже иницијативе за развој и комерцијализацију иновација са највећим развојним и тржишним потенцијалом, које развијају и реализују тимови* наставника и истраживача са Универзитета у Крагујевцу, како би постале успешне, брзо растуће спиноф, или стартап компаније.

У програму могу учествовати наставници, истраживачи и докторанди са свих факултета Универзитета у Крагујевцу на територији Крагујевца и Јагодине, који желе да развијају и на тржишту комерцијализују иновације и покрену стартап, или спиноф компанију. * Није обавезно имати формиран тим у моменту пријаве. Тим је могуће формирати у оквиру Програма.

Пријаву за учешће у програму могуће је поднети до 17априла путем овог линка.

Бенефити учешћа у програму су:

  • Сагледавање пословних опција за научнике;
  • Процена иновативног и тржишног потенцијала идеје;
  • Структуирано менторство од стране афирмисаних ментора из иновационог екосистема, који ће вас водити кроз процес: анализе проблема, дефинисања иновације (новина, тип и степен иновације, стање технике и конкуренције, јединица производа и  техничке предности), постизања производ – тржиште фит (дефинисања тржишног потенцијал, бизнис модела и стратегије изласка на тржиште);
  • Стручна подршка у припреми пословног плана и конкурсне документације за приступ програмима подршке за развој и комерцијализацију иновација који подразумевају финансирање даљег развоја, као и даљу стручну подршку (Фонд за иновациону делатност, Startech и сл.);
  • Подршка у виду пословног повезивања у оквиру пословне, иновационе и инвеститорске заједнице;
  • Стручне услуге у области права, финансија и заштите интелектуалне својине;
  • Подршка за формирање избалансираног стартап тима.

За сва додатна питања можете се обратити Немањи Јовичићу, координатору Иновационог инкубатора Универзитета у Крагујевцу, путем мејла Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. или телефона 069/606-952.

Javni poziv za nastavnike