EASA *(European Architecture Students’ Assembly / Evropska Asocijacija Studenata Arhitekture)  позива све заинтересоване за учешће на годишњем скупу ЕASA Reality у Крагујевцу.

Годишњи скуп се одвија током две недеље лета, сваке године у другој држави, а некадашњи учесници их сматрају најинтензивнијим двонедељним искуством. Скуп је фокусиран на радионице, а програм скупа је испуњен предавањима професионалаца из различитих области, а везаних за тему скупа. Изложбе, отворене дискусије, једнодневне радионице и спонтани перформанси даље истражују питања постављена током ове две недеље.

Овај скуп се ове године одржава 1-15. августа на ,,Кнежевом арсеналу", а тема овогодишњег скупа је ЕASA Reality.

,,Тема испитивања Стварности (ЕASA Reality) дошла је као реакција на низ парадоксалних раскорака уочених у архитектонском образовању, мишљењу и пракси, између нас самих као и у односу на социоекономске и еколошке феномене, тенденције и потребе које владају на европском подручју. Комплексност захтева наших екосистема ствара потребу за преиспитивањем наше улоге као архитеката. Имајући ово у виду, главни циљ догађаја је подизање свести и разумевања о тренутном поретку ствари, без жеље за брзим и брзоплетим решењима и закључцима."

Више информације можете наћи у Позиву.

Рок за пријаву је 30. јун 2021. године, а посебан број места резервисан је за учеснике из Крагујевца.

Радионицу можете пријавити попуњавањем Google форме.

Slika 1 naslovna