Изложба радова награђених аутора на XX Бијеналу студентске графике Србије биће отворена у Галерији Дома културе Студентски град, Нови Београд, у четвртак 14. октобра 2021. године у 19 сати.

На XX Бијеналу студентске графике Србије, одржаном у Дому културе „Студентски град“ у фебруару ове године, јавност је имала прилику да се упозна са радовима  92 студената са шест уметничких академија из Србије (Београд, Нови Сад, Ниш, Крагујевац и Звечан). Том приликом додељене су равноправне награде ауторима најбољих радова по мишљењу жирија. Групна изложба награђених аутора представља најновије радове шест млада аутора и пружа увид у њихово разноврсно стваралаштво.

Дом културе „Студентски град“ од 1981. приређује Бијенале студентске графике. Многи, а нарочито награђени учесници досадашњих бијенала, имају истакнута места на савременој уметничкој сцени, како код нас тако и иностранству.

Излажу: Ивана Милосављевић (Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац), Невена Остојић (Факултет ликовних уметности, Београд), Дуња Станојевић  (Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац), Анђела Јордановић (Факултет уметности, Звечан), Маја Урошевић (Факултет ликовних уметности, Београд), Никола Милошевић (Филолошко-уметнички факултет, Крагујевац).