Универзитет у Крагујевцу потписао је уговор са учесницима пројекта Простор – звук – конструкција којим се започиње реализацијa наведеног пројекта осмишњеног на бази интердисциплинарног и интермедијског истраживања, повезујући музику, графику, анимацију и архитектуру. Основни циљ је преиспитивање простора као граничне концепције између звука и слике, зарад стварања аудио-визуелног уметничког дела. Учесници на пројекту су наставници и сарадници Одсека за музичку уметност и Одсека за примењену и ликовну уметност Филолошко-уметничког факултета.

Такође, пројекат подстиче сарадњу међу одсецима, а и студенти су по први пут укључени у реализацију овакве врсте пројекта. Други практични циљеви се односе на реализацију различитих форми презентације дела, кроз публиковање у штампаној форми, као и кроз видео документацију перформанса. Крајњи резултат пројекта постављен је двојако и подразумева презентацију креираног уметничког дела у форми перформанса и публиковање уметничко-истраживачке студије.