Филозофски факултет у Нишу упућује позив за научну конференцију „Савремена филолошка проучавања младих истраживача I”, организовану од стране Центра за савремена филолошка проучавања младих истраживача при Филозофском факултету. Конференција ће бити одржана 25. и 26. 2. 2022. путем Google Meet платформе.

Конференција је првенствено намењена студентима докторских и мастер студија филолошке оријентације. Добродошли су и студенти завршних година основних студија националне филологије и страних филологија, који се могу пријавити искључиво под менторством универзитетског професора (доцента, ванредног или редовног професора). Језици конференције су српски, енглески, француски и руски језик.

Рок за пријављивање тема је 31. 1. 2022. Сви заинтересовани студенти могу пријавити излагање тако што ће попунити Пријавни формулар, који садржи следеће податке: име и презиме студента, годину студија, назив универзитета,  факултета и студијског програма, мејл, тему, сажетак рада (150–250 речи), кључне речи (до пет кључних речи или синтагми), затим име и презиме ментора (обавезно је само за студенте основних академских студија), те звање ментора. Такође, приликом пријављивања студената основних академских студија, неопходно је путем поменутог формулара послати и скенирану потписану изјаву професора којом се потврђује менторство (ПДФ).

Позивно писмо

Уколико имате недоумица у вези са процесом пријављивања, можете послати мејл на електронску адресу Центра за савремена филолошка проучавања младих истраживача (Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.).