IMG 5731Годишњи, међународни научни скуп Српски језик, књижевност, уметност са „тематским зборником међународног значаја М14” је „скуп који је пресудно обележио академску и научну јавност наше земље […] библиотека научних радова, успостављање Филолошко-уметничког факултета као једног од најузбудљивијих, ако не и најузбудљивијег научног центра на домаћој, регионалној и европској научној мапи […]”

Др Драган Бошковић, редовни професор
Др Милош Ковачевић, редовни професор

!!ПРОГРАМ СКУПА!!

!Објављени зборници са прошлогодишњег скупа (електронске верзије испод)!

(по извршеној пријави, на адресу Ваше електронске поште ће стићи мејл потврде, који треба да сачувате и обележите, јер је у њему линк преко кога можете да измените унето, те да додате доказ о уплати котизације)

Инструкције за плаћање котизације

ТЕМЕ:
Књижевност
Лингвистика
Музика
Примењена

Честа питања и информације:

Ручак и вечера су у хотелу Женева Лукс (локацију можете видети испод)

Где су ручак и вечера

Листа хотела са којима Факултет најчешће сарађује

Зборник радова

Зборник радова са Међународног научног скупа Српски језик, књижевност, уметност је „тематски зборник међународног значаја (М14)”, по одлуци Матичног научног одбора од 8. 11. 2011. године.

„Трокњижје прихваћених и рецензираних радова са Међународног научног скупа Српски језик, књижевност, уметност само за себе говори о квалитету, значају и труду учесника, и остаје незаобилазна литература свима онима који своје научне интересе посвећују лингвистици, литератури, музици, културологији…”

Др Драган Бошковић, редовни професор
Др Милош Ковачевић, редовни професор

УПУТСТВО ЗА УРЕЂИВАЊЕ РАДОВА

КОНТАКТ

ЛИНГВИСТИКА
др Тамара Лутовац Казновац, доцент

КЊИЖЕВНОСТ
Ђорђе Ђурђевић, истраживач-приправник

НАУКА О МУЗИЦИ
Маја Радивојевић Славковић, асистент

АРХИТЕКТУРА И ИСТОРИЈА УМЕТНОСТИ
Ирена Кнежевић, доцент

РЕЦЕНЗИРАЊЕ

Радови поднети за публиковање у Зборнику пролазе процес двоструког анонимног рецензирања. Уз обострану сагласност, могућ је директан контакт аутора и рецензента.

ЗА РЕЦЕНЗЕНТЕ

Рецензентски образац и упутства
Желите да будете рецензент? Контактирајте нас.

ПОЗИВ И ПРИЈАВА
Позивно писмо

ДИНАМИКА И РОКОВИ

Динамика и рокови везани за овогодишњи скуп, с обзиром на специфичне пандемијске оклности, биће дефинисани накнадно, у посебном документу Начин реализације скупа, који ће бити доступан изнад.