На сајту Универзитета објављене су две нове вести  -  једна се тиче стипендија за обуку на курсу Digital Compositing у студију Crater, а друга је везана за студентску конференцију TALENT SANDBOX у организацији Crater тренинг центра.

Прилику да науче вештине дигиталног композитинга за филм и видео од експерата из студија Crater добиће 10 полазника. Позвани су да се пријаве сви они који имају склоности ка ликовним уметностима, фотографији, филму, снимању и видео монтажи, а желели би да се опробају у постпродукцији. О условима конкурса можете видети на овом линку.

Студентска конференција TALENT SANDBOX у организацији CRATER тренинг центра намењена је средњошколцима, студентима, али и младим уметницима који су тек кренули да граде каријеру у креативној индустрији. Радионицу ће водити тим компаније Nordeus и са одабраним учесницима ће проћи кроз процес креирања конкурентне пријаве за посао на уметничким позицијама. Више о програму можете погледати на овом линку.