У среду, 16. марта, са почетком од 17 часова у Галерији Куће Ђуре Јакшића у Крагујевцу одржана је изложба фотографија „Сицилија, њено срце. Омаж Леонарду Шашиˮ. Изложба је организована кроз сарадњу Катедре за италијанистику Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу, Италијанског института
за културу из Београда и Фондације Леонардо Шаша и представља само једну у дугом низу манифестација произашлих из деценијске сарадње Италијанског института за културу и крагујевачке Катедре за италијанистику.

Изложба ће бити отворена до 4. априла и у том периоду посетиоци ће бити у прилици да сазнају више о лику и делу Леонарда Шаше, једног од највећих италијанских и европских интелектуалаца XX века, кроз серију од 50 фотографија које илуструју неке од најзначајнијих периода пишчевог живота.