Филолошко-уметнички факултет у Крагујевцу организује Дан отворених врата, у суботу 16. априла 2022. од 17 до 19 сати у Студентском културном центру Крагујевац (ул. Радоја Домановића 12).

Кандидати ће бити у прилици да се информишу о полагању квалификационих испита, да разговарају са будућим професорима и колегама студентима о студијама на ФИЛУМ-у, а у оквиру догађаја биће одржана и трибина под називом ,,Зашто нам је данас потребна хуманистика".

Учешће у дискусији биће омогућено и ученицима средњих школа, поред наставника и студената ФИЛУМ-а.
Циљ трибине је јачање свести о значају хуманистичких дисциплина у савременом свету, али и ослушкивање потреба младих људи и њиховог погледа на културу, уметност, образовање и конструктивни дијалог који би послужио унапређењу студија хуманистике на ФИЛУМ-у.

Информатори

Информатор за упис на основне академске студије на Одсеку за филологију у 2022/2023. години

Информатор за упис на основне академске студије на Одсеку за музичку уметност у 2022/2023. години

Информатор за упис на основне академске студије на Одсеку за примењену и ликовну уметност у 2022/2023. години