Данас, 13. априла 2022. године, у Књажевско-српском театру у Крагујевцу потписан је споразум о пословно-техничкој и стручној сарадњи између Филолошко-уметничког факултета и Књажевско-српског театра. Споразум су потписали директор Књажевско-српског театра Младен Кнежевић и декан Филолошко-уметничког факултета проф. мр Зоран Комадина.

Остваривањем оваквог вида сарадње и јачањем веза између две значајне институције настојимо да допринесемо јачању капацитета сваке од установа потписница овог споразума. Сарадња ће обухватити стручну праксу за студенте ФИЛУМ-а, заједничко организовање трибина, стручних радионица и предавања, што шанса за студенте да стекну практична знања неопходна за рад у институцијама културе. Студенти ће имати прилику да учествују у реализацији позоришних фестивала, али и да своја стечена знања и креативна решења реализују кроз рад на визуелном идентитету за потребе промоције позоришних премијера.

DSC 0447 2