На Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, по први пут у Србији, одржана је VIII научна конференција Савеза германиста и германисткиња Југоисточне Европе Близина и дистанца у језику, књижевности и култури (12.11.2015 - 15.11.2015).

An der Fakultät für Philologie und Künste wurde vom 12. bis 15. 11. 2015 die 8. Jahrestagung des Südosteuropäischen Germanistenverbandes veranstaltet. Das Leitthema der Konferenz lautete: Nähe und Distanz in Sprache, Literatur und Kultur.

korica germanistika page 001 2 copy

На скупу је учествовало преко 60 научника и научница из свих земаља региона, из Немачке, Аустрије и Швајцарске, као и гости DAAD-а, Гете-Института и Културне фондације Подунавских Шваба.

An der Tagung nahmen über 60 Wissenschaftler/innen aus den Ländern des ehemaligen Jugoslawien, Deutschland, Österreich und der Schweiz teil. Unterstützt wurde die Konferenz von dem DAAD, Goethe-Institut, sowie der Donauschwäbischen Kulturstiftung.

Програм скупа / Tagungsprogramm

Зборник радова / Tagungsband