На конкурсу за двоброј (седми и осми број) стручног часописа студената друштвено-хуманистичких наука и уметности Политеума који се издаје од стране Студентске организације Српски политички форум са Факултета политичких наука публиковани су радови студенткиња Катедре за унутрашњу архитектуру, ОАС студија на Филолошко-уметничком факултету, следећих аутора и наслова:
,,Анализа архитектонских одлика цркве светог Карла у Бечу – и њихова експликација у савременој архитектонској пракси’’
Аутор: Ивана Милојевић, Унутрашња архитектура ОАС
Ментор: др Бојана Пашајлић, доцент
Рад представља резултат настао у склопу предмета Основи пројектовања стилског ентеријера у ак. 2021/2022.
,,Сагледавање урбанистичког контекста при градитељству сакралних објеката – упоредна анализа елемената барокне уметности са краја 18. века и њихова интерпретација у 21. веку’’
Аутор: Марија Војисављевић, Унутрашња архитектура ОАС
Ментор: др Бојана Пашајлић, доцент
,,Анализа културолошког концепта и ликовности кроз развој павиљона сагледан на првој и последњој Експо изложби - Студија случаја павиљона Уједињених Арапских Емирата, Финског и Сингапурског павиљона’’
Аутор: Марија Дидић, Унутрашња архитектура ОАС
Ментори: др ум. Катарина Лончаревић, ванредни професор, др Бојана Пашајлић, доцент и Наталија Богдановић, доцент
Рад представља резултат настао у склопу предмета Елементи архитектуре унутрашњег простора, Еколошка архитектура и Архитектонско пројектовање у ак. 2021/2022.
,,Анализа обликовности и еколошког аспекта приказана кроз студију случаја павиљонских структура’’
Аутор: Наталија Чекеревац, Унутрашња архитектура ОАС
,,Утицај форме и материјала при пројектовању павиљона на међусобни однос и корелацију корисника’’
Аутор: Невена Матић, Унутрашња архитектура ОАС