Поводом обележавања Светог Саве - Дана духовности у Републици Србији, Универзитет у Крагујевцу је 27. јануара 2023. године организовао Светосавску академију.

Свечаности која је поводом дана Светог Саве одржана на Универзитету у  Крагујевцу, присуствовали су представници академске заједнице Универзитета у Крагујевцу, професори, сарадници и студенти Универзитета.

На Светосавској академији уручене су стипендије најбољим студентима Универзитета у Крагујевцу и Светосавске награде професорима Универзитета у Крагујевцу који су својим изузетним резултатима допринели развоју Универзитета.

Као и протеклих година, Управни одбор Фондације за стипендирање и подстицање напредовања најбољих студената, младих научних радника и уметника Универзитета у Крагујевцу, доделио је 12 стипендија најбољим студентима са факултета Универзитета у Крагујевцу.

Уговоре о додели стипендија студентима уручила је проф. др Снежана Соковић, управитељ Фондације за стипендирање.

Студенткиња четврте године Српског језика и књижевности на Филолошко-уметничком факултету, Катарина Шиљег са просечном оценом током студија 9,15 добитница је стипендија из „Фонда Милеве Попиводе”.

Најбољи студенти Универзитета у Крагујевцу за 2023. са Филолошко-уметничког факултета су:

• Анастасја Станишић, студенткиња IV године основних академских студија, на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, студијски програм Енглески језик и књижевност, остварена просечна оцена током студија 9,79.
  • Бошко Тујковић, студент IV године основних академских студија, на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, студијски програм Извођачке уметности, модул Хармоника, остварена просечна оцена током студија 9,87.

У уметничком  делу програма наступио Драгослав Васиљевић, студент треће године Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу, из класе Предрага Костовића.

slika 27012023 19  slika 27012023 16

Катарина Шиљег                                                                                             Анастасја Станишић

slika 27012023 17  slika 27012023 21

Бошко Тујковић                                                                           Драгослав Васиљевић