Катедра за романистику Филолошко-уметничког факултета у Крагујевцу организује и ове године конкурс ПоеФоФил 2023. / PoéPhoFil 2023, на тему ,,Волим свој град!”/“J’aime ma ville !”.
Конкурс ПоеФоФил отворен је за све студенте француског језика у Србији (Београд, Нови Сад, Крагујевац, Ниш), као и за студенте других факултета који уче француски. Они могу учествовати у три засебне категорије конкурса, слањем превода, фотографије и/или кратког документарног филма, за које гарантују аутентичност.

И ове године додата је посебна категорија за средњошколце који уче француски језик: ФОТОГРАФИЈА јуниор.
Резултати ће бити објављени на друштвеним мрежама Катедре за романистику до 30. априла:

www.instagram.com/francuski.kragujevac

www.facebook.com/FrancuskiFILUM.

Овај конкурс део је низа догађаја у организацији Катедре за романистику којим се обележава Месец Франкофоније 2023.

Правила такмичења конкурса ПоеФоФил 2023.

Пријава на конкурс ПоеФоФил 2023. за студенте (преузети па попунити)

Пријава на конкурс ПоеФоФил 2023. за ученике – (преузети па попунити)

Само такмичење из превода конкурса ПоеФоФил 2023. – песма за превођење .

PoéPhoFil A4 SR page 0001  PoéPhoFil A4 FR page 0001