Катедра за германистику Филолошко-уметничког факултета са задовољством вас позива да присуствујете перформансу студената германистике по мотивима из романа Клеменста Мајера.

У оквиру предмета Немачка књижевност 20. века 2 и Немачка књижевност 19. века 2,  студенти германистике треће и четврте године студија на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу, обрађују роман Туцање камена немачког аутора Клеменса Мајера.
Као резултат тога, студенти германистике ће 4. маја  8. маја у 20.00 часова у Свечаној сали Природно-математичког факултета у Крагујевцу извести интермедијални перформанс под називом Туцање камена. Заједно са предметним наставницама, проф. др Марина Петровић Јулих и  мрс Јелена Гојић, студенти су се определили за позоришно-педагошки приступ.
Почасни гости представе су писац Клеменс Мајер и његова преводитељка Бојана Денић.

Улоге:
Валентина Стојановић, Анђелина Дабовић, Марта Јовановић, Магдалена Ковачевић, Александра Мијаиловић, Ана Мијаиловић, Јелена Пејић, Јована Милошевић, Кристина Перић, Тијана Старовлах, Стојанка Секулић, Марта Ракетић (четврта година студија) Марта Илић, Кристина Јовановић, Ана Радојковић, Александра Гоцић, Теодора Марјановић, Милица Продановић, Емилија Ђукановић, Миљан Дучић, Ивана Петровић (трећа година студија)

Организација: др Марина Петровић Јилих, Јелена Гојић
Позоришно-педагошки руководилац перформанса: Јелена Гојић

У оквиру овог пројекта биће одржано и књижевно вече са Клеменсом Мајером и преводитељком Бојаном Денић 5. маја 7. маја у 19 часова у кафеу Танго у Крагујевцу. У оквиру ове вечери писац Клеменс Мајер и његова преводитељка Бојана Денић прочитаће делове из романа Туцање камена.

Добро дошли!

plakat sr 2   Plakat Lesung serb. 1