Задовољство нам је да вас позовемо на изложбу студентских радова Катедре за унутрашњу архитектуру Филолошко-уметничког факултета под називом Смотра 2023, која ће се одржати у Кући Ђуре Јакшића, у среду, 7. јуна 2023. године у 19 часова.

Приказани радови настали су под менторством професора: др ум. Катарина Лончаревић, ванредни професор, др Јелена В. Атанасијевић, редовни професор, мр Сања Дрвеница, редовни професор, мр Небојша Савовић, ванредни професор, др ум. Ивана Павловић, ванредни професор, др Бојана Пашајлић, доцент, Наталија Богдановић, доцент, Јелена Рувидић, доцент.

На пројектима је кроз различитост обрађиваних тема приказана опсежност деловања за који су студенти оспособљени након oсновних и mастер академских студија Унутрашње архитектуре, кроз предмете: Еколошка архитектура, Ентеријер кроз ликовну транспозицију, Ефемерна архитектура, Ликовни и конструктивни елементи намештаја, Моделовање, Намештај у ентеријеру, Основи пројектовања и стандардизације у ентеријеру, Основи пројектовања и типологија намештаја, Основи типологије урбаног дизајна, Предмет Типологија урбаног дизајна, Савремена архитектура и унутрашњи простор и Стилска унутрашња архитектура.

Добро дошли!