Катедра за романистику ФИЛУМ-а и Студентски културни центар обележиће 21. марта 2024. у СКЦ-у, са почетком у 16.30 ч. Међународни дан франкофоније и светски дан поезије.

Студентима Катедре за романистику ФИЛУМ-а придружиће се, у читању и интерпретирању француске поезије и поезије српских песника повезаних са Француском, студенти Одсека за музику (предмет: Уметност говора, проф. др Катарина Ерић), као и ученици Прве крагујевачке гимназије, ОШ „Мома Станојловић” и ОШ „Станислав Сремчевић”.

Специјални гост овога догађаја је Марјан Чакаревић, песник и књижевни критичар, лауреат награде „Бранко Миљковић” 2017. године награде „Мирослав Антић”, са којим ће се водити разговор о поезији у савременом свету. Студенти Катедре за романистику интерпретираће и одломке из француског превода награђене Чакаревићеве збирке Ткива.

Придружите нам се у обележавању дана поезије и месеца франкофоније!