Филолошки факултет Московског државног универзитета М.В. Ломоносов, Филолошки факултет Државног универзитета у Санкт Петербургу, Институт славистике РАН и Филолошки факултет у Београду позивају вас да учествујете у Шестој научно-практичној школи србистике „Доминанте српске културе“, која ће се одржати у периоду од 30. септембра до 3. октобра 2024. године у Институту лингвистичких истраживања РАН (град Санкт Петербург).

Позив је отворен за студенте и постдипломце који су се специјализовали у области српског језика, књижевности и културе, словенске филологије и историје Словена.

Школска настава ће се одржавати у Институту лингвистичких истраживања Руске академије наука (Санкт Петербург). Нерезидентним учесницима плаћа се смештај и исхрана у Санкт Петербургу. Целокупан текст конкурса можете прочитати овде.

За више информација можете контактирати организаторе конференције путем имејла Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Рок за пријаве за учешће у школи је до 15. маја 2024. године