Студенти друге године студијског програма Унутрашња архитектура остварили су велики успех победом на конкурсу Ghost Project у оквиру Миксер фестивала. Као једну од награда њихов рад Exhibitihion stand IKS биће изложен на изложби Миксер фестивала  23 – 25. маја 2024. године. Концепт постамента ИКС  развијен је као иновативни систем који не само да омогућава приказ макета, него и олакшава манипулацију у излагачком простору. Истраживање решења је испитивано кроз макете од картона чија конструкција је лагана, али и довољно чврста да подржи тежину елемента који се излаже. Постамент је конципиран тако да садржи четири модуларна дела, што пружа практичност при склапању и расклапању.

У оквиру овог пројекта учествовали су студенти друге године унутрашње архитектуре:
Николина Миловановић, Тијана Јелић, Маша Живковић, Нина Стојковић, Анђела Кнежевић, Јована Суљевић, Лука Шимсић, Марија Радисављевић, Матија Павловић, заједно са менторкама: др Бојана Пашајлић, ма Наталија Богдановић

Резултате конкурса можете погледати преко линка.

Artboard 21 20