У претходној недељи Филолошко-уметнички факултет представио се на два сајма образовања, у Чачку и у Рачи Крагујевачкој.
На сајму образовања „Индекс 2018” у Чачку, који сваке године организује Туристичка организација Чачка, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Националном службом запошљавања – филијала Чачак, представиле су се 43 високошколске установе, међу којима су били и представници ФИЛУМ-а. Сајам је посетило више организованих група – ученика средњих школа из Чачка и суседних општина.
Сајам образовања у Рачи одржан је 21. 3. 2018. године у Средњој школи „Ђура Јакшић”, где су ученици, кроз разговор и дељење штампаних материјала, имали прилику да се упознају са студијским програмима које ФИЛУМ реализује у наредној академској години.
На наредном „Сајму образовања, запошљавања, предузетништва и иновација” који се одржава на Шумадија сајму у Крагујевцу 29–30. марта 2018. године Филолошко-уметнички факултет представиће се у оквиру заједничког штанда свих факултета Универзитета у Крагујевцу.