Центар за сценски дизајн, архитектуру и технологију – ОИСТАТ, Центар за Србију, Нови Сад, и Музеј примењене уметности, Београд,  као организатори, расписују Јавни конкурс за учешће у Студентској секцији националног наступа Србије на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2019. године.
Прашко квадријенале сценског дизајна и сценског простора 2019. биће одржано од 6. до 16. јуна 2019. године. Тема наступа за Студентску секцију за наступ Републике Србије на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2019. године је Само(из)градња. Осим на Само(из)градњу као контекст, наступ Србије ослоњен је и на концепт Квадријенала који акценат ставља на оне ауторске приступе који сценски дизајн развијају као снажни саставни део укупне уметничке идеје, а не као подређену или пратећу дисциплину. У том смислу, наступ Србије посвећен је идентификацији, мапирању и представљању аутора, догађаја, манифестација и институција који у свом раду негују овакав приступ сценском дизајну и сценском простору.
Просторни концепт Квадријенала у категорији Студентске поставке заснован је на идеји креирања сценографског пејзажа у коме нема граница између поставки, тј. у коме изложбени зидови не деле територије, земље, или нације, подсећајући на то да је позориште пре свега уметност заједничког рада свих учесника у процесу настанка позоришне представе.
Конкурсни материјал за учешће у студентској секцији Прашког квадријенала могуће је преузети са сајта Центра за сценски дизајн, архитектуру и технологију: http://www.scen.uns.ac.rs/?p=27111.

Fotografija Nemanja Knezevic 2015