Чланови новинарске секције Основне школе „Милан Благојевић” из Лучана, са наставницом српског језика Моником Ружић и школским библиотекаром Јеленом Карић покренули су акцију „Сачувајмо ћирилицу”.

Израђени су плакати чији је циљ да подсете на дужност очувања језика и писма. У оквиру акције планиране су многобројне активности.

За сада је дизајнирано 10 плаката чија су основа цитати појединих професора, писаца, песника, светитеља и црквених великодостојника, као и фотографије најстаријих ћириличних споменика.

Позивају се сви они који би да подрже акцију очувања српског писма и они који имају било какав предлог за сарадњу, да на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. шаљу своје предлоге, утиске и писма подршке овој великој идеји потеклој из мале средине.