Град Крагујевац и организација МЕНСА Србија у току следеће недеље организују тестирање талентованих ученика и студената.

Овога пута, циљ тестирања није само чланство у овог организацији већ могућност да најбољи кандидати постану стипендисти МЕНСЕ и добију стипендије изузетно велике вредности. С тим у вези, најкасније до уторка 5. 3. 2019. године факултети треба да доставе биографије кандидата електронским путем на адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Старосна граница је од 15 до 30 година што значи да се могу пријавити студенти свих нивоа студија.

Једини услов за полагање теста и добијање стипендије јесте да кандидати поседују неку од награда (прво, друго или треће место) на националним такмичењима у било којој области.

Позивају се сви заинтересовани кандидати да своје биографије доставе на адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., како би до назначеног рока пријаве биле послате.