Драмско-рецитаторска секција Факултета за хотелијерство и туризам у Врњачкој Бањи у сарадњи са народном библиотеком „Др Душан Радић” у Врњачкој Бањи организује такмичење у рецитовању.
На смотри рецитатора учествују:
- кандидати средњег узраста (средње школе)
- кандидати старијег узраста (студенти)
Kритеријуми по којима комисија прати и вреднује такмичаре садрже следеће елементе:
 избор песме примерен узрасту
 акцентуацију и дикцију
 мисаоно-емотивни доживљај
 природност, изражајност и сугестивност казивања
 минутажа.
Рецитатори за оба узраста говоре пo ДВЕ песме. Прва по свом избору, а друга задата. Песме се интерпретирају на српском језику и напамет, а интерпретација може трајати: за задату минимум тридесет секунди, а максимум минут, и за песму по избору минимум два минута, а максимум до четири минута.
Циљ такмичења је да се код ученика и студената створи интерес за рецитовањем и лепим говором, као и развој личних склоности за књижевност и књижевно стваралаштво, те неговање интереса за говорно презентовање књижевне уметности.
Такмичење ће бити одржано у народној библиотеци ,,Др Душан Радић” у Врњачкој Бањи у СУБОТУ 11. маја 2019. године и то од 17 часова. Пријаве за такмичење трају до 8. маја 2019.године.
Приликом пријаве кандидат ће послати: име, презиме, назив школе или факултета, назив песама, име писца и број свог мобилног телефона.
На такмичењу ће бити награђени најбољи рецитатори и то првих пет места:
ПРВО МЕСТО – 7.000.00 динара
ДРУГО МЕСТО – 5.000.00 динара
ТРЕЋЕ МЕСТО – 3.000.00 динара
ЧЕТВРТО МЕСТО – похвалницу од стране драмско-рецитаторске секције
ПЕТО МЕСТО – похвалницу од стране драмско- рецитаторске секције
За пријаве на такмичење и за све остале информације у вези такмичења можете се јавити члану драмско-рецитаторске секције на мејл или бр.телефона.