Универзитет у Крагујевцу, уз подршку Центра за развој каријере и Студентског парламента Универзитета у Крагујевцу, а у жељи да студентима завршних година омогући да током лета стичу практично искуство и знања стечена на студијама примене у пракси,

и ове године организује програм Студентске летње стручне праксе кроз следеће програме:

1.    Студентска летња стручна пракса у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца
2.    Студентска летња стручна пракса у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Института за јавно здравље Крагујевац

Програм Студентске летње стручне праксе намењен je студентима завршних година основних академских, интегрисаних академских и мастер академских студија, а пракса ће се реализовати у два циклуса: 01-31. јул 2019. године и 01-31. август 2019. године. Кандидати који са успехом заврше програм Студентске летње стручне праксе добиће потврду о обављеној пракси.

За Студентску летњу стручну праксу у сарадњи Универзитета у Крагујевцу и Града Крагујевца ове године могу се пријавити студенти следећих факултета: Економски факултет, Правни факултет, Филолошко-уметнички факултет, Природно-математички факултет, Факултет медицинских наука, Факултет инжењерских наука, Факултет техничких наука у Чачку, Факултет за машинство и грађевинарство у Краљеву, Факултет педагошких наука у Јагодини и Педагошки факултет у Ужицу. Доступно је 122 места за праксу у оквиру 21 институције и предузећа чији је оснивач Град Крагујевац.

Рок за пријаву на праксу је 26. јун 2019. до 12 часова.

Текст конкурса и списак доступних позиција у оквиру овог конкурса можете наћи на линку.