У периоду од 01 до 07. августа 2019, на малој сцени Књажевско-српског театра, одржаће се филмска радионица у организацији агенције ,,Ре-Креативно ДУД."
Пројекат 2019FRKA у коме ФИЛУМ учествује као партнер, намењен је свим љубитељима филма и књиге, заинтересованим за писање сценарија и осталих облика креативног писања. Радионица је бесплатна за све учеснике и превасходно је намењена средњошколцима и студентима, али је отворена и за старије генерације.
Фокус радионице ове године је ФИЛМСКА ПРИЧА односно СЦЕНАРИО/СТВАРАЊЕ СЦЕНАРИЈА, на којој ће се радити:
  • развој идеје;
  • заплет, подзаплет, преокрет, расплет, грађење саспенса и осталих елемената филмске приче;
  • стварање ликова;
  • анализа филмског дела.
Предавачи су Ђорђе Милосављевић, Дуња Петровић, Гордана Матић и гости изненађења.
Потребно је да полазници понесу своје приче и добру енергију, а са радионице ће поред искуства и лепих успомена, понети свој укоричени сценарио.
Сви заинтересовани могу се пријавити на следећем линку www.frka.info/prijava  или се инсформисати детаљније на телефон 065/2505035.
frka