Гонкурова награда студената Србије ове године припала је роману Жан-Пола Дибоа „Није свима исто на овом свету”, а добитник награде позван је следеће године као гост Молијерових дана у Србији, пошто књига буде преведена на српски језик. Почасни франкофони писац овогодишњих „Молијерових дана” је Давид Диоп, чији је роман „Браћа по души” у преводу Оље Петронић, објавила „Геопоетика”.  Диоп је добитник Гонкурове награде младих Француске и Србије, за 2018/2019.годину. Овај роман објављен је код нас уз подршку Француског института и Француског националног центра за књигу. С обзиром на ванредне услове, избор и разговор са писцем одрађени су онлајн дана 2.6.2020. године преко платформе Google Мeet. У својству жирија били су студенти са Катедре за француски језик Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу, затим Универзитета у Београду, Универзитета у Новом Саду и Нишу. У разговору са Давидом Диопом, који се укључио онлајн, учествовали су Владислав Бајац, главни уредник „Геопоетике”, др Катарина Мелић, редовни професор Филолошко-уметничког факултета, као и студенти Србије. Гонкурова награда студената Србије је иницијатива Француског института у Србији и циљ јој је да мотивише студенте француског језика и књижевности да упознају нове ауторе. Студентима Катедре за романистику Филолошко-уметничког факултета је ово девето учешће.