У понедељак 2. новембра 2020. године од 18 сати, у сарадњи са Студентским културним центром Крагујевац и Италијанским институтом за културу из Београда, Катедра за италијанистику Филолошко-уметничког факултета одржаће јавно предавање о Дантеу Алигијерију, у оквиру прославе Дантеовог дана.

У уводном делу говориће гђа Паола Кордоне, заменик директора Италијанског института за културу у Београду, а затим ће др Данијела Јањић, ванредни професор и др Андријана Јанковић, асистент са докторатом, одржати предавање о Дантеовом Новом животу и Божанственој комедији. Студенти Катедре за италијанистику читаће одломке наведених дела.

Мр Ирена Кнежевић, доцент са Катедре за графички дизајн упознаће нас са најпознатијим илустраторима Дантеових дела.
Овом часу присуствоваће студенти италијанистике ФИЛУМ-а, ученици средње музичке школе ,,Др Милоје Милојевић" из Крагујевца који уче италијански језик, ученици Прве крагујевачке гимназије и студенти графичког дизајна, који ће специјално за ову прилику израдити плакате инспирисане Дантеом.

Овај догађај можете пратити и путем линка за „live stream“ на ФБ страници СКЦ Крагујевац.