Друго Међународно интернет такмичење ,,Константин Велики" отвара могућност учешћа ученицима, студентима, и младим уметницима из свих земаља света. Одржава се у циклусима од по годину дана у циљу развоја, афирмације младих уметника и јачања међународних културних односа.

Међународно интернет такмичење Константин Велики организује се у складу са новим комуникацијским системом, преко интернета, као глобалној, јавној мрежи, која данас повезује милијарде људе широм света.
У оквиру Такмичења студенти, ученици и уметници имаће прилике да се такмиче у 15 дисциплина: Камерна музика, Дувачки инструменти, World music, Гитара, Клавир, Гудачки инструменти, Соло певање, Комплементарни клавир, Хармоника, Перкусије, Вокални ансамбли, Цртеж, Графика, Фотографија и Плакат.
Стручни Жири, свих дисциплина, састављен је од истакнутих уметника и педагога из земље и света. Број награда које додељује жири није лимитиран, н
Снимак лауреата емитоваће се 3. јуна на сајту http://constantinethegreat.artf.ni.ac.rs/ као и сајтовима Универзитета у Нишу и Града Ниша, а у част славе Града Ниша - Св. цар Константин и царица Јелена.
Организатори Међународног такмичења Константин Велики су Факултет уметности у Нишу, Универзитет у Нишу и Град Ниш.
Рок за пријаве је 31. јануар 2021. године.
plakat srb