Филолошко-уметнички факултет
youtubefacebooklinkedininstagram

Преглед актуелних стипендија на које, у наредном периоду, могу конкурисати студенти и предавачи Филолошко-уметничког факултета: 

  1. Стипендије Министарства просвете, науке и технолошког развоја - рок за пријаву: 3. до 31. октобра.
  2. Стипендије Фонда за младе таленте за студије у иностранству - рок за пријаву: 1. новембар
  3. Фулбрајт програм стипендија за гостујуће стипендисте (за истраживаче и предаваче)  - рок за пријаву: 17. октобар
  4. Отворене пријаве за Ceepus ванмрежне мобилности (за студенте и наставно особље) - рок за пријаву: 30. новембар

 

Филолошко-уметнички факултет Универзитета у Крагујевцу и Андрићев институт у Андрићграду објавили су зборник Цвеће: еко(по)етика у књижевности, језику и уметности. Више на страници округлог стола

Cvece korica

Универзитет у Крагујевцу расписао је конкурс за Еразмус мобилност студената у сврху учења са универзитетима из ЕУ земаља и земаља придружених Еразмус програму (раније познатих под заједничким називом Програмске земље) у оквиру КА131 2021 пројекта мобилности (нови Еразмус програм 2021-2027).

На конкурс се могу пријавити студенти 2,3. и 4. година основних студија као и студенти мастер и докторских студија са свих факултета у саставу Универзитета у Крагујевцу.

Рок за достављање пријава: 24. октобар  2022. године у 15.00 часова.

ЛИСТА ПОТРЕБНИХ ДОКУМЕНАТА ЗА ПРИЈАВУ

Више информација можете прочитати на веб-страници Универзитета: https://kg.ac.rs/vest.php?vest_je=3851

У организацији Универзитета у Крагујевцу, Центра за научноистраживачки рад САНУ и Филолошко-уметничкг факултета, у петак 30. септембра, у Универзитетској галерији, представљен је пројекат „Простор-звук-конструкција - ПроЗвук“.

ПроЗвуК је продукт сарадње наставника и студената са Филолошко-уметничког факултета, са Одсека за музичку уметност и Одсека за примењену и ликовну уметност, а на самој презентацији посетиоци су могли да виде радове графичара Филипа Мисите и да чују композицију Владимира Трмчића, у извођењу Јоване Радовановић (клавир), Александре Милановић (виолина) и Миодрага Ђорђевића (хармоника). Присутни су имали прилику да стекну увид у синтезу различитих уметничких делатности, у интердисциплинарно, интермедијско и компаративно истраживање на тему феноменологије простора и виртуелности, у неуобичајен приступ компоновању музичког дела, његовог извођења и креирање анимације. 

Осим учесника у пројекту, публици се обратио и проректор за наставу Универзитета у Крагујевцу, проф. др Владимир Ранковић који је, у име ректорског колегијума Универзитета у Крагујевцу и Центра САНУ, поздравио присутне и честитао руководиоцу пројекта и њеним сарадницима на изузетном труду. 

Као руководилац пројекта, Јована Радовановић, ванредни професор Филолошко-уметничког факултета, представила је присутној публици рад свог шесточланог тима сарадника и консултаната и нагласила колико је једногодишњи рад на пројекту био садржајан и мултидисциплинаран, те да је објављивањем монографије све урађено преточено и у писану реч која је по својој оригиналности на завидном академском нивоу. 

Пројекат је подржан и од стране СОКОЈ-а, а град Крагујевац допринео је у значајној мери реализацији овог пројекта обезбеђивањем дела средстава за његово суфинансирање.

Прозвук 5  Прозвук 4
                                                     
                                                              Прозвук 3