У атријуму Прве крагујевачке гимназије у петак, 3. јуна 2022. године, од 11 сати, Алекса Гајић, наш најпознатији стрип цртач и аутор првог српског дугометражног анимираног филма „Technotise – Едит и ја”, одржаће предавање о анимираном филму и стрипу.
Студенти ФИЛУМ-а имаће прилику да сазнају о искуствима у раду у пољу стрипа, илустрације и анимираног филма.
Добро дошли!
На Јутјуб каналу Студентског културног центра премијерно је приказана емисија о култури ,,Ретроспектива 20/21". Емисија је снимљена поводом прошлогодишње изложбе професора и студената Катедре за унутрашњу архитектуру и премијерног представљања пројекта Излажи/Не излажи и Open space learning classrom/Учионица на отвореном.
Изложба Ретроспектива 20/21 ревијални је приказ радова на идејном и извођачком нивоу студената и професора који су се одвијали током 2020. и 2021. године.
Имајући у виду пандемијске услове који су тада били актуелни, изложба има за циљ да представи успешност сарадње наставног кадра и студената Унутрашње архитектуре, као и радове професора у том периоду.
Као интегрални део изложбе представља изведени пројекат Излажи не одлажи и Open space learning classrom/Учионица на отвореном који су студенти треће и четврте године, под менторствном ванредног професора др ум. Катарине Лончаревић, доцента Јелене Рувидић, доцента Наталије Боградновић и доцента др Бојане Пашајлић, израдили у наведеном периоду као део конкурса ,,Шта нам тешко" који спроводе Млади истраживачи Србије у партнерству са Покретом горана Војводине из Сремских Карловаца, ЦеГраД-ом из Обреновца, ТИМ 42 из Лесковца, EMPOWER из Пожеге, под покровитељством Министарства омладине и спорта Републике Србије, у оквиру Националног програма ,,Млади су закон 2020".
У среду 18. 5. 2022. године, у просторијама Факултета инжењерских наука у Крагујевцу, у учионици 205, одржаће се предавање у оквиру Отворених врата на студијском програму Унутрашња архитектура са почетком у 14 часова.
Трајање предавања:120 мин.
предавач: ванр. проф. Катарина Лончаревић
Заинтересовани кандидати треба да понесу цртаћи прибор (Б2 оловке, гумице, резаче, лењире), а4 папире и паусе, 2 хамера дим. 70*50цм, ,,Охо" лепак и scotch лепљиву траку.
XXI Бијенале студентске графике Србије биће отворено у Галерији Дома културе Студентски град, Нови Београд, у суботу 21. маја 2022. године у 13 сати.
На XXI Бијеналу студентске графике Србије, одржаном у Дому културе „Студентски град“ у фебруару ове године, јавност ће имати прилику да се упозна са 193 рада од 122 студента са шест уметничких академија из Србије (Београд, Нови Сад, Ниш, Крагујевац и Звечан).
Стручни жири XXI Бијенала студентске графике Србије заседао је 2. априла 2022. године и донео три равноправне награде Бијенала.
Једну од три додељене похвале добила је студенткиња Филолошко-уметничког факултета Ивана Милосављевић.
У оквиру 10. међународне интердисциплинарне конференције О архитектури, која се и ове године одржава у Српској академији наука и уметности – САНУ, уз тематску изложбу у Галерији науке и технике, најављујемо први од пратећих догађаја - радионицу Нова урбана соба (New Urban Living Rooms). Резултати радионице биће приказани на изложби у Галерији науке и технике, уз панел дискусију о теми и реализованим радовима.
СТРАНД – Асоцијација за развој одрживе урбане заједнице уз подршку ИФДТ – Института за филозофију и друштвену теорију и ЦПН – Центра за промоцију науке организује радионицу у периоду од 21. маја до 9. јуна 2022. године.
Радионица се одржава у циљу да се поново осмисли и дизајнира нова типологија урбаног места сусрета који превазилази просторе за комерцијално коришћење, као што су кафићи са столовима и столицама. Током радионице истраживаће се и дизајн мобилијара кроз цртеже и израду прототипова у радионици Мејкерс Спејс, у потрази за предлогом новог урбаног тотема или репера који дефинише и симболизује овај хибридни простор између дневне собе и улице.
Аутор концепта и модератор радионице је шпански архитекта Мануел Коладо Арпија. Радионицу ће похађати 45 учесника и изводи се једновремено у три града, у Крагујевцу (руководе Наталија Богдановић и Бојана Пашајлић), у Сарајеву (руководи Сенка Ибрисимбеговић), и у Београду.
У Институту за филозофију и друштвену теорију Универзитета у Београду биће одржан панел са предавањима чланова Perspect Lab, Снежане Веснић и Марка Ристића, Саре Николић и Сање Игуман.
Концепт и реализација панела архитекта Снежана Веснић.
Детаљан програм погледајте на na www.strand.rs
© 2024 Филолошко-уметнички факултет